Ремонт у вітальні. Вибираємо покриття для стеліСтелі бувають пофарбовані, побілені, клейові, натяжні, підшивні, підвісні, комбіновані... Який же вибрати при ремонті вітальні, залу?

1) З пофарбованими й побіленими стелями все понятно. Побілити або пофарбувати - це традиційний спосіб ремонту стель. Головне - не забудьте перед початком роботи його зашпаклювати (щоб поверхня стелях стала рівної). На сьогодні побілка поступилася  місце фарбам на водній основі.

2) Стеля можна оклеить шпалерами. Стельові шпалери толще й рельєфні, тому не вимагають особливої підготовки стелі. Можуть прослужити, тобто зберегти зовнішній вигляд) близько 4-5 років.

3) Існують і клейові стелі - до підстави приклеюється покриття. Частіше цим покриттям служить плитка або панель зі спіненого полістиролу (+ таких покриттів - їх легко розрізати, вони по вазі легені, а – у тім, що панелі, наклеение встик, не створюють візуальну цілісність).. Також використовую панелі ламинатние або коркові. Клеять на стелю й стельову керамічну плитку.

4) До стелі можна прикріпити несучі елементи (несучі профілі, бруски). Такі стелі наз-ся підшивними.

5) Сьогодні великою популярністю користуються підвісні стелі. Вони складаються з легкого несучого каркаса (він прикріплюється до стелі за допомогою спеціальних підвісів) і лицювальних елементів (це однакові за формою й розмірами стельові панелі - їх ще називають модулями, растрами, які й кріпляться на каркас). Такі стелі — найдійовіший засіб вирівняти базова стеля (або коли, навпаки, потрібно створити різні його рівні).

6) Бувають і натяжні стелі. Головне в їхній конструкції — полотно з поліефірної тканини або винила. Процедура їх досить складна. Але незважаючи на це, вони користуються попитом, тому що мають багато достоїнств - висока влагозащищенность, пожежна безпека, висока міцність, не вимагають спеціального відходу.